دوستان و دانشجویان

نمایش آنلاین حاضرین و اعضا

ما 4 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ناب رایانه

ناب رایانه

داعش ، اسلوب و روش های شیطانی

1- جذب از طریق فضای سایبر و شبکه های اجتماعی مجازی به ویژه فیس بوک، توئیتر، یوتیوب با پخش بیانیه های حماسی و کلیپ هایی که نشانه اقتدار و توانمندی مالی و تسلیحاتی داعش است. بد نیست بدانیم که گروه داعش با پشتوانه مالی 31 کشور عربی و غربی، فروش نفت و گاز سوریه و تصرف بانک های سوری و عراقی، ثروت مندترین گروه تروریستی جهان است که به راحتی می تواند اعضایش را از لحاظ مالی پوشش دهد.

2- ایجاد شبکه های موبایلی در سیستم اندروید مانند «فجرالاخبار الساره» و «فجرالبشائر» که با هدف پوشش دادن اخبار موفقیت های میدانی داعش راه اندازی شده و به راحتی از طریق سایت گوگل پلی و دیگر سایت های مشابه قابل دانلود است.

3- بازی های اینترنتی تحت عنوان «ضلیل الصورام» که در آن تاکتیک های عملیاتی داعش ترویج می شوند. به تازگی این گروه تیزر یک بازی کامپیوتری به سبک بازی معروف «جی.تی.ای» (GTA) را روانه صفحات فضای مجازی کرده که در آن عناصر داعش برای نابودی نیروهای عراقی و امریکایی به مبارزه می پردازند.

4- انتشار مجله «دابق» (نام روستایی در حلب که محل آغاز جنگ های صلیبی بوده است) که در مناطق تحت سیطره داعش توزیع می شود و به تشریح طرح های انجام شده و آینده این گروه می پردازد. در حال حاضر نسخه عربی و انگلیسی آن در اینترنت موجود است و به ایمیل افراد مختلف نیز ارسال می شود.

5- تولید و عرضه لباس و پوشاک و لوازم تزئینی با آرم داعش که عمدتا در ترکیه و اندونزی تولید و از طریق شبکه های اینترنتی و حتی فروشگاه هایی در ترکیه فروخته می شوند.

6- استفاده از اوضاع بد معیشتی و بیکاری جوانان عرب و غیرعرب. در حال حاضر داعش به جوانان مجرد سوری ماهیانه 400 دلار و به افراد متاهل علاوه بر این مبلغ، به ازای هر زن 100 دلار و هر بچه 50 دلار می پردازد. جوانان غیر سوری نیز علاوه بر مبلغ فوق، از امکانات اسکان و هدیه ازدواج کعادل 1200 دلار بهره می برند.[1] همان طور که اشاره شد این هزینه ها از محل درآمدهای نفتی و بانک های تحت سیطره داعش تامین می شود.

7- عملیات روانی با بزرگنمایی پیروزی ها و فتوحات که باعث تحریک جوانان می شود. این کار از طریق سایت های در اختیار داعش، فعالان مجازی در شبکه های اجتماعی و شبکه های تلویزیونی همسو با این گروه تروریستی صورت می پذیرد.

8- تبلیغ جهاد نکاح که یکی از عوامل مهم جذب و حفظ جوانان عرب منطقه است. همچنین دو بازار در موصل (عرق) و رقّه (سوریه) در ساعاتی از روز به فروش زنان به اسارت گرفته شده برای کنیزی و سوءاستفاده جنسی مشغول اند.

تمامی حقوق مطالب محفوظ است