دوستان و دانشجویان

نمایش آنلاین حاضرین و اعضا

ما 6 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ناب رایانه

ناب رایانه

هفت هشدار

هفت هشدار

 

 

1-اجازه ندهید هرکسی فلش دیسک خود را به کامپیوتر شما (pc-laptop) متصل کند ،

- ممکن است بر روی فلش دیسک او نرم افزاری نصب باشد که بدون اینکه شما متوجه شوید اطلاعات شما در درون خود کپی کند .

- ممکن است فلش دیسک او آلوده به کرم(worm) بوده و به راحتی به درون سیستم شما بلغزد .

2-اطلاعات محرمانه خود را هرگز بر روی دیسک سخت کامپیوترتان ذخیره نکنید ، آنها را بر روی DVDیاCD اصل رایت کرده و هر سه سال یک بار این کار را تکرار کنید .

3- اگر می خواهید کامپیوتر خود را (pc-laptop) ارتقاء دهید یا به شخص دیگری واگذار کنید ، هارد(دیسک سخت) خود را از روی رایانه بر دارید و نزد خود نگه دارید ویا آن را معدوم کنید.

4-اگر کامپیوترتان (pc-laptop)  را به تعمیر کار می دهید ، هارد(دیسک سخت) را از روی سیستم بر دارید مگر آنکه مطمئن باشید ایراد از هارد(دیسک سخت)است ، آن گاه از متخصص بخواهید که در حضور خودتان مشکل سیستم را بر طرف کند.

5-اگر یرای رفع اشکال باید کامپیوتر خود را (pc-laptop)  را در اختیار متخصص قرار دهید ، باید فرد مورد نظر کاملا مورد اعتماد باشد ، مگر اینکه بر روی سیستم خود اطلاعات محرمانه یا خاصی نداشته باشید .

6- اگر دانشجو هستید و یا بهر دلیلی باید اطلاعاتی را از سیستم خود کپی وبر رو سیتم دیگری ارائه کنید ، بهتر است برای این کار بجای فلش دیسک از یک CDیاDVDری رایت (rewriteable) استفاده کنید .

7-اگر خود یا اعضای خانواده تان باید از اینترنت استفاده کنند ، حتما روش کار با اینترنت را آموزش ببینید و با مسایل امنیتی آن کاملا آشنا شوید .

سیدنصرالله حجت

 

تمامی حقوق مطالب محفوظ است