دوستان و دانشجویان

نمایش آنلاین حاضرین و اعضا

ما 6 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ناب رایانه

ناب رایانه

هفت نکته ماه ۳

 

از عنوان بامعنی استفاده کنید

همانطور که با دیدن عنوان یک مطلب وبلاگ ، شما تصمیم می‌گیرید آن مطلب را اول بخوانید یا نخوانید، عنوان یک ایمیل نیز باید بگونه‌ای باشد تا شخص دریافت کننده از بین انبوهی از ایمیل‌ها ، موضوع ایمیل شما را دریافت کند.

از حاشیه‌ها بپرهیزید و سر اصل موضوع بروید

وقتی در حال نوشتن ایمیل هستید، روی نوشته‌ی خود تمرکز داشته باشید و از نوشتن اطلاعات و لینک‌های غیر لازم خودداری نمایید ، شخص دریافت کننده ایمیل شاید ده‌ها ایمیل در روز می‌بایست بخواند و پاسخ دهد، پس با سر اصل مطلب رفتن، هر دو سریع‌تر به مقصود برسید.

چند نمونه ایمیل برای پاسخ داشته باشید

اگر روزانه و یا معمولا سوالات مشابه و تکراری از شما پرسیده می‌شود، با صرف زمانی یک ایمیل پیش نویس تهیه کنید و در فولدر Draft خود نگهداری کنید و در زمان دیدن ایمیل مشابه، با فرستادن کپی ایمیل پیش‌نویس شده برای مخاطب، سریع‌تر پاسخ دهید.

پینگلیش ننویسید

 

خواندن ایمیل هایی که بصورت پینگلیش (فارگلیسی) نوشته شده‌اند ، سخت و پرمکافات است، از این رو سعی کنید ایمیل‌های خود را پینگلیش ننویسید، چرا که بعضی وقت‌ها سر از فولدر زباله‌دان در می‌آورد.

مواظب رنگ بندی‌ها باشید

ایمیل خود را زیاد از حد با رنگ‌ها و فونت‌های مختلف آرایش نکنید، اگر زیاد از رنگ‌ها استفاده کنید، امکان دارد ایمیل شما اسپم شناخته شود. از چارچوب معمول استفاده کنید، پس‌زمینه سفید با فونت مشکی بهترین گزینه است.

جمله‌های کوتاه بنویسید

ایمیل می‌بایست به سادگی خوانده و مطالب آن درک شود، فکر نکنید اگر نثر مسجع بنویسید، مخاطب از خواندن آن لذت می برد، سعی کنید جملات را کوتاه و ساده انتخاب کنید .

برای پاسخ دادن به ایمیل‌هایتان از Reply استفاده کنید

سعی کنید برای پاسخ دادن به ایمیل هایتان از گزینه Reply استفاده کنید، این کار باعث می شود پاسخی که به آن ایمیل می زنید، با ایمیل قبلی مجموعه ای را تشکیل دهند، و اگر ایمیل هایتان زیاد بود و موضوع را فراموش کردید، با رجوع به ایمیل های قبلی موضوع گفتگو دستتان بیاید.

 

تمامی حقوق مطالب محفوظ است