دوستان و دانشجویان

نمایش آنلاین حاضرین و اعضا

ما 7 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ناب رایانه

ناب رایانه

دشنه بر ارزشهای نسل سوخته

 

دشنه و دشنام بر نسل سوخته امروز از هر طرف طوری می آید که واقعا نمی دونی زیر آتش خودی هستی یا بیگانه ! علتش هم اینه که خاکریزهای خودی و بیگانه خیلی به هم نزدیک شده اند .

اما آدم از بیگانه نوش جان کنه خیلی بهتره تا خودی . پیش خودی که متهم به هر خلافی هستیم ٰ اما این بار بشنو از سیلی بیگانه که هرچند هدفش نسل سوخته فراموش شده است اما قبل از همه دمار از روزگار نوجوانان و جوانان این کشور در میاره .

بیگانه برای زدن مثل خودی ابزار مختلف داره : فرهنگی - اقتصادی - سیاسی و ... اما این بار ضربه ازکوبنده ترین نوع خودشه :

یک بازی کامپیوتری با گرافیک باور نکردنی .

در این بازی شما نقش تفنگداران نیروی دریایی آمریکا را دارید که طبق معمول با نام عباراتی چون آزادی و مبارزه با تروریسم به کشورهای دیگر از جمله ایران حمله می کنید.

بی شک یکی از اهداف این بازی، که می تواند مهم ترین آنها نیز باشد، آماده سازی اذهان عمومی به ویژه نسل جوان برای مقابله با ایران و کشورهای اسلامی است. اگر به مکان هایی که اتفاقات این بازی در آن روی می دهد نگاهی انداخته شود می توان به سهولت دید که این رویدادها در مرز بین ایران و عراق (سلیمانیه)، و حتی در داخل مرز ایران و در تهران روی می دهد.

مسأله مهم در این بازی آنجا نهفته است که روشی که آنها برای روایت منفصل و فلش‌بک‌گونه داستان برگزیده‌اند، حضور و نقش شخصیت‌های وزارت امنیت داخلی آمریکا را از آغاز تا پایان، کمرنگ کرده و به حاشیه می‌راند، به گونه‌ای که بازیکن به کلی از این حقیقت غافل می‌ماند که بازیگر داستانی است درباره جنگ با روسیه، در خاک ایران و پیرامون سلاح‌های اتمی که قرار است، کل مغرب‌زمین را نابود کند.

گفتنی است، این بازی در تاریخ 25 اکتبر 2011 منتشر شده است؛ درست زمانی که فشار ها علیه ایران افزایش یافته است و انبوهی از سربازان آماده به خدمت آمریکا در کویت مستقر شده‌اند. . . .

 

 

تمامی حقوق مطالب محفوظ است