دوستان و دانشجویان

نمایش آنلاین حاضرین و اعضا

ما 7 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ناب رایانه

ناب رایانه

چه کسانی زیر پرچم حسین(ع) سینه می زنند؟

 

چه کسانی زیر علم حسین(ع) سینه می زنند؟

گروهی که  عاشق و عارف به حسین(ع) هستند ، آنان حسین(ع) را با ذهن نه که با جان می شناسند ، یعنی به شناخت خود ایمان دارند . عالم مومن نشانه اش عمل است و نه صرفا شعار و حرف .

عاشق و عارف به حسین(ع) شیعه واقعی اوست و در عالم واقع پیرو او ، پندار و گفتار و رفتارش از حسین(ع) درس می آموزد و شخصیتش تجلیگاه انوار بیکران حسین(ع) است .

گروهی از آنان نیز در مقام عمل حسینی شدند ، طعم کربلا و شهادت را چشیدند و به منزلگه عشاق رسیدند ، تا همچون مراد خویش درسهای بزرگ عشق و وفاداری بیاموزند .

کسانی که حسین(ع) را خوب می شناسند و حتی خوب درس می دهند ،بدون شک زحمتهای آنان در نزد خدای حسین(ع) بی جواب نمی ماند و سرانجام راه خویش را به منزل گاه حسین می یابند . لیکن گروهی  از آنان در مقام عمل به دانش های خود ایمان ندارند و در این وضعیت آدم حسینی نباشد بهتر است از تبلیغ مکتب حسین(ع) ، زیرا این افراد به رفتار ناشایست خود و سخن بی عمل خود دیگران را از ساحت مقدس "حسینی شدن " بیرون می رانند و مستوجب عقوبت می شوند .

شیعیانی که جسته و گریخته حسین(ع) را می شناسند و محب و دوستدار حسین(ع) هستند . آنان هر چند که در سطح مانده اند اما در این مقام از هیچ کوششی فرو گذار نمی کنند . در زیارت و روضه و عزاداری حسین(ع) که از سلوک پر بار و هدایت بخش دینی است و اگر درست اجرا شود شیعه را از سطح به مغز رهنمون است ، بخوبی فعالیت می کنند و هر از چند گاه هم افرادی در میان آنان پیدا می شود که راه به مقام عارف و عاشق را می یابند .

 

غیر شیعیانی که به دلایل مختلف محب و دوستدار حسین(ع) و منش او هستند و خوب می دانند که به اذن خداوند کسی از درگاه حسین(ع) نا امید بر نمی گردد .

دوست اهل سنتی که حسین(ع) اورا اجابت کرده است و یا مسیحی که میان حسین(ع) و مسیح(ع) شباهت هایی یافته است ...

نیازمندانی که از هر مقام و طایفه ایی علَم حسین(ع) بر دوش می کشند و در مجالس حسین(ع) شرکت می کنند تا با توسل به حسین(ع) و شهیدان درخواست و دعایشان مستجاب شود .

نیازمندان و درماندگان زندگی دنیا به شفاعت حسین(ع) در این هنگام به حسین(ع) ایمان دارند و چه بسا با استجابت دعایشان راه منزل عارف عاشق را بیابند ، انشاءالله .

آدمک هایی که برای رسیدن به جلوه های موقت و فریبنده دنیا هر وسیله ای  را جایز می دانند ، از جمله سینه زدن زیر پرچم امام حسین(ع) . این آدم نماها که معمولا از رفاه و ثروت برخورداند راهی جز خود نمایی در سطوح دین ندارند و برای مقاصد دنیایی خود از آداب و رسوم دینی بیشترین استفاده را می برند !

موجودات خلاف و خطاکاری که به گمان باطل می خواهند با آمدن زیر علَم حسین(ع) بر روی زشتی های مستمر خود سریر پاکی و طهارت بکشند و راه باطل خود را همچنان در زیر لوای دین ادامه دهند !

سید نصرالله حجت

 

 

تمامی حقوق مطالب محفوظ است