دوستان و دانشجویان

نمایش آنلاین حاضرین و اعضا

ما 9 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ناب رایانه

ناب رایانه

نوت بوک های داغ

 

هفت نکته برا ی نوت بوک های داغ

یکی از مشکلات شایع و نابود کننده در نوت بوک ها ، گرمای بیش از حد درون نوت بوک ها و لپ تاپ هاست . این مشکل در نوت بوک های شرکت Dell و HP و Sony ( مدل های CWZ و F11 ) بیشتر دیده می شود .

گرمای بیش از حد علاوه بر آسیب های روانی بر روی حافظه هارد تاثیر می گذارد و کمترین آسیب در نهایت فرمت اطلاعات و از بین رفتن آنها می باشد . برای رفع این مشکل حاد هفت نکته زیر را به دقت بخوانید و رعایت کنید .

1-قبل از اقدام به خرید ،مدل نوت بوک و لپ تاپ خود را در منابع معتبر اینترنتی جستجو کرده و با افراد متخصص مشورت کنید.

2-ببینید حرارت از کجا سرچشمه می گیرد. عدم جریان هوا به معنی عدم انتقال حرارت است، پس بدنه لپ تاپ خود را وارسی کنید  تا بفهمید محل دریچه های  ورود و خروج هوا در کجای بدنه قرار گرفته اند.

تجمع گرد و غبار در منافذ ورود و خروج هوا و فن لپ تاپ و در میان پره های خنک کننده مقصر اصلی در محدود کردن جریان هوا و داغ کردن لپ تاپ است. تمیز کردن آن ها نیز بهترین راه حل خواهد بود .

 

3-یکی دیگر از عوامل گرم شدن نوت بوک ها ، باطری خراب است . معمولا هنگام استفاده از باتری نوت بوک ها بیشتر گرم می شوند ، بنابر این سعی کنید مراقبت های لازم برای نگه داری باتری را بخوبی فراگرفت و از خرابی آن جلو گیری کنید .

شرکت گیگابایت به تازگی نوت بوک هایی را به بازار عرضه کرده است که باتری آن از ساختمان بسیار جالبی برخوردار هستند و هنگام استفاده از باتری امکان جریان هوا را بخوبی فراهم می آورد .

4-یکی دیگر از عوامل داغ شدن نوت بوک ها این است که رم و هارد یا دیسک سخت ،  گرد و خاک گرفتهاست . بعضی از لپ تاپ ها و نوت بوک ها را به مجرد اینکه چند دقیقه روشن کنیم داغ می  شوند حتی بدون اینکه روی پردازنده فشار اعمال کنیم . در این هنگام رم و دیسک سخت را می توانید در پشت نوت بوک جستجو کرده ، از محل خود خارج و تمییز کنید .

5-یکی دیگر از عوامل گرمای بیش از حد نوت بوک ها بار سنگین نرم افزار های روی سیستم عامل است .

بعضی این نرم افزار ها ممکن است خیلی کم و یا هیچگاه مورد استفاده کاربر قرار نگیرند. Uninstall و از نصب خارج کردن این نرم افزار ها بار سیستم عامل را سبک می کند.

6-مکانی که نوت بوک بر روی آن قرار می گیرد یکی دیگر از عوامل داغ شدن نوت بوک هاست .

کار با لپ تاپ در رختخواب ، در واقع می تواند برای رایانه های همراه بسیار هم مضر باشد. بسیاری از لپ تاپ ها به گونه ای طراحی شده اند که دریچه های هوا در زیر لپ تاپ قرار گرفته اند و این مسئله برای کسی که لپ تاپ را روی بستری نرم مانند رختخواب قرار می دهد که عملا راه های ورود یا خروج هوا را مسدود می کند خطرناک است، بنابراین گذاشتن لپ تاپ بر روی ملافه یا فرش نرم برای استفاده طولانی مدت یک ایده بد است .

7- استفاده از یک پایه نگهدارنده لپ تاپ برای حفظ جریان هوا نیز روش خوبی است .

استفاده از فن های پد خنک کننده بشرط اینکه مستقیم هوای سرد را به ورودی های زیرین لپ تاپ شما بدمند و از پورت USB استفاده کنند نیز راه حل خوبی است .


 

 

 

تمامی حقوق مطالب محفوظ است