دوستان و دانشجویان

نمایش آنلاین حاضرین و اعضا

ما 5 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ناب رایانه

ناب رایانه

 

این نوت بوک های نازک نارنجی

نوت بوک ها و لپ تاپ ها کامپیوتر های قابل حمل بود و بسیار آسیب پذیرند و میتوانند از حنبه سخت افزاری و نرم افزاری صدمه ببینند و حتی مورد سرقت واقع شوند.
اکنون هفت نکته بسیار مهم اما پنهان را که کاربران به آن معمولا توجهی ندارند برایتان بیان می کنم ، امید است با رعایت آنها امنیت نوت بوکتان بشتر تامین شود.
1-در خیابان و محافل عمومی نوت بوکتان را در دست نگیرید ، بلکه بایک بند محکم آنرا بر روی شانه و گردن حمایل کنید.
2-در ابتدای بالا آمدن سیستم و ابتدای ورود به سیستم عامل رمز عبور مناسب بگذارید . بر داشتن رمز عبور در نوت بوک یا همان عمل cmos کار بسیار دشواری است اما غیر ممکن نیست .
3-برای ذخیره اطلاعات بسیار محرمانه و شخصی خود از همان ابتدای خرید نوت بوک از یک هارد اکسترنال یا یک DVD اصل  استفاده کنید ، استفاده از DVD بهتر است زیرا هارد اکسترنال بخاطر استفاده از پورت USB بسرعت ویروسی می شود و امنیت کمتری دارد .
4-روش مراقبت از باتری نوت بوک خود را بخوبی فرا بگیرید ، فعلا در این مورد نکات زیر را رعایت کنید ، در آینده دراین مورد بطور مفصل توضیح خواهم داد :
الف) برای اینکه کامپیوتر های قابل حمل در مکانهای بدون برق قابل استفاده باشند برای آنها باتری ساخته اند ، بنابراین جایی که امکان اتصال برق هست ، هرگز نباید از باتری استفاده کرد تا طول عمر آن افزایش یابد.
ب) هنگام استفاده از اتصال برق بهتر است باتری را از نوت بوک خارج کنید.
ج)هنگام شارژ باتری بهتر است از نوت بوک استفاده نکنید .
د) جز نوبت اول ببینید باتری جه زمانی برای شارژ شدن لازم دارد ، زمانرا بخاطر بسپارید و هر بار بلافاصله پس شارژ کامل آنرا از نوت بوک خارج کنید . . . . . . . .
5-هشدار ، بدون آموزش از اینترنت استفاده نکنید ، بویژه در باره نکات امنیتی آن آموزش های لازم را ببینید . بزودی بخش آسیب شناسی اینترنت در این سایت راه اندازی خواهد شد ، انشاء الله .
6-هنگامی که نوت بوک نیاز به عیب یابی و خدمات دارد ، آنرا به افراد متخصص وبویژه مورد اعتماد و مطمئن بسپارید .
7-اطلاعات و دیتای حذف یا فرمت شده از روی هر گونه حافظه ایی قابل باز یابی است ، هنگامی که برای اولین بار نوت بوک می خرید در زمینه روش حذف غیر قابل برگشت اطلاعات آموزش لازم را ببینید .
سید نصرالله حجت

 

 

تمامی حقوق مطالب محفوظ است